Güvenlik Kamera Sistemleri Neden Gereklidir?

Güvenlik Kamera Sistemleri Neden Gereklidir?

Bazı araştırmalardan elde edilen bilgilere göre güvenlik kamera sistemlerinin hırsızlık ve asayiş olaylarına karşı büyük ölçüde caydırıcı bir etken olduğu tespit edilmiştir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Neden Gereklidir?

Gerek evimiz, apartmanımız, otoparkımız gerek iş yerimiz için almamız gereken güvenlik tedbirlerinin önemi her geçen gün artmakta. Asayiş ve hırsızlık olayları her geçen gün artarken güvenlik kamerası sistemlerinin kullanılması artık bir temel ihtiyaç haline gelmiş durumda. Hırsızlık vakalarının %95’i güvenlik kamera sistemlerinin olmadığı mekanlarda gerçekleşiyor. Güvenlik kamera sistemlerinin olduğu ortamlarda ise bu tür asayiş olaylarının yaşanması durumunda suçluların tespiti ve yakalanması yönünde büyük avantaj sağlanmış oluyor. Ayrıca istatistikler de güvenlik kamerası sistemlerinin bu tür asayiş olaylarına karşı büyük ölçüde caydırıcı bir etken olduğunu gösteriyor. Sadece bu tür asayiş olayları için değil aynı zamanda anne babalar iş yerindeyken ev içerisinde bakıcı ve çocuklarını da günün her saati online ve canlı bir şekilde takip etmelerini de güvenlik kamera sistemleri sağlıyor. Ev, iş yeri, depo, otopark ve çeşitli mekanlar artık karşılıksız insani itimat yerine teknolojinin büyük bir nimeti olan güvenlik sistemlerine emanet.

Nasıl Kurulur?

Tabii ki güvenlik kamerasının gereksinimleri sistemin, ihtiyacın, mekanın yapısına göre değişmekle beraber; teknolojinin ilerlemesi ile birlikte gelişmiş kamera özellikleri, çok daha uzun süreli kayıt tutma imkanı, ultra geniş açılı güvenlik kamerası seçenekleri ile siz de güvenlik kamerası sistemi sahibi olabilirsiniz. Kurulum aşaması; kurulum yapılacak olan alanın boyutu ve kablo mesafesine göre oldukça zorlu olabilmektedir. Bu aşamada özellikle küçük esnaflar kolay kurulumlu tak çalıştır güvenlik kameralarını da tercih edebiliyor. Fakat tak çalıştır kameralar; önemli olaylarda yeterli detay ve kayıt süresi sağlayamadığı için gerekli randımanı sağlayamıyor.

Hangi Güvenlik Kamerası Sistemini Tercih Etmeliyim?

Hangi güvenlik kamerası sistemini seçeceğimize karar vermek için öncelikle isteklerimizi doğru bir şekilde belirlememiz gerekiyor. Kullanım alanı ve kullanım amacına göre; kamera seçimi, çözünürlük, kayıt ve depolama alanı, sisteme bağlı alarm kurulumu, kameraların teknolojilerine göre enerji aktarımı çeşitleri gibi teknik konular ile ilgili çözümler için uzman ekiplerden doğru ve eksiksiz bir şekilde bilgi alabilir ve danışabilirsiniz.