Restoran Otomasyonu ve Restoran Sipariş Programı

Restoran Otomasyonu ve Restoran Sipariş Programı
Ürün Kategorileri

Restoran Otomasyonu ve Restoran Sipariş Programı

Restoran Otomasyonu Ve Restoran Sipariş Programı
 

Restoran otomasyonu ve sipariş programı, yiyecek içecek ve eğlence sektöründe faaliyette bulunan restoran, cafe, bar, gece kulübü, fastfood lokanta ve pastane gibi işletmelere yenilikçi, dijital çözümler sunan bir hizmettir. İşletmelerin dijitalleşme süreçlerinde yer almasını sağlayan etkin bir yöntemdir. Kullanımı son derece kolay olup günümüzde hizmet işletmeleri için en önemli ölçüt haline gelen hız konusunda alternatifsiz bir deneyim sunmaktadır. Restoran otomasyonu ve sipariş programı kullanan işletmeler, malzeme temininden stok yönetimine, sipariş takibinden gün sonu raporlarına, yazar kasa entegrasyonundan personele ödenecek primlere, çevrimiçi rezervasyondan arayan tanıma özelliğine kadar oldukça geniş bir spektrumda dijital çözümlere erişmektedir.

Özellikle kalabalık işletmeler için son derece uygun olan restoran otomasyonu ve sipariş programı, her işletme için gerekli hale gelmeye başlamıştır. Misafir tarafından verilen sipariş, garson tarafından online olarak alındığında mutfak bölümüne yansımaktadır. Mutfakta, sipariş için kullanılan malzemelerin miktarı belli olduğundan, stok miktarındaki azalmalar kritik seviyeye ulaştığında tedarikçiden otomatik sipariş verme olanağı sağlanmaktadır. Böylelikle, endüstri 4.0 veya dijitalleşme olarak adlandırılan günümüz üretim süreçlerine tam uyum sağlanarak eşsiz bir deneyim elde edilir.
 

Restoran Otomasyonu Ve Restoran Sipariş Programı Avantajları


Barkod okuyucu, yazarkasa ve terazi entegrasyonu, online rezervasyon, arayanı tanıma, temassız ödeme gibi daha birçok yenilikçi altyapı hizmeti sunmaktadır. Yine zamandan tasarruf sağlayan restoran otomasyonu ve sipariş programı, elde ettiği çok büyük miktarda veriyi güvenlik önlemleri sayesinde yasa dışı yollarla edinilmesinin önüne geçmektedir. Bu veriyi ister bulut teknolojisi gibi son teknoloji ürünü unsurlarla, ister sunucu gibi daha klasik unsurlarla saklayabilmektedir. Günümüzde “big data” olarak tabir edilen büyük verinin içerisindeki kişisel verilerin kullanılması bireylerin iznine tabi olduğundan kişisel verisinin paylaşılmasını istemeyen misafirlerine bu hizmeti sunmak bu otomasyonun bir diğer önemli özelliğidir.

Restoran otomasyonu ve sipariş programlarının sağladığı bir diğer önemli avantaj da ön muhasebe işlemlerinin takip edilebilmesidir. Sistem üzerinde fatura oluşturulması, cari hesap takibi, personel prim hesaplama, açık hesapların kontrolü, gün özeti, tahsilatlar ve analiz gibi konularda işletmelerin ihtiyaçlarının tam olarak karşılanabilmesi mümkündür. Özellikle misafirlerin tüketim eğilimleri, menüde yapılması gereken değişiklikler, ürünlerden ve fiyatlardan memnuniyet düzeyi gibi konularda işletmeye elde edilmesi zor ve değerli verileri sağlamaktadır.